Prilika za mlade iz BiH pri Yes Programu

Ured “American Councils for International Education” u Bosni i Hercegovini obavještava zainteresirane učenike devetog razreda osnovne škole i učenike prvog razreda srednje škole da mogu popuniti interesni obrazac na ovome linku. Time će prijavljeni učenici pravovremeno dobijati sve buduće informacije vezane za YES Program!

QR kod koji vodi do ove web stranice se nalazi ispod:

 

 

Više o stipendiji:

Kennedy-Lugar Youth Exchange and Study (YES) je program kojim se stipendira jednogodišnja razmjena srednjoškolaca iz Bosne i Hercegovine kako bi proveli jednu školsku godinu u Sjedinjenim Američkim Državama.

 YES je u  potpunosti financiran od strane Vlade SAD (State Department), a od 2008. godine u Bosni i Hercegovini ga sprovodi naš ured (American Councils for International Education). Učenici koji dobiju stipendiju žive sa američkim porodicama-domaćinima jednu školsku godinu, te pohađaju srednju školu i učestvuju u vannastanim aktivnostima kako bi naučili više o američkom društvu i vrijednostima, stekli liderske vještine i podučili Amerikance o svojoj zemlji i kulturi.


Zainteresovani mogu slati upite putem emaila na yes.ba@americancouncils.org ili direktno na društvene mreže Facebook i Instagram.

Hover Box Element

Komentariši